Bezdechy nocne – co należy wiedzieć?
Zwykłe chrapanie często może stanowić oznaki znacznie poważniejszego problemu. Statystyki wykazują, że nawet jeden na dwunastu ludzi może cierpieć na nocne duszności, które z kolei przekładają się na zwiększone ryzyko zawału serca, udaru mózgu, choroby Alzheimera i innych, niezwykle niebezpiecznych zaburzeń. Jeśli tylko mamy podejrzenia tej choroby u siebie, koniecznie musimy skierować się do specjalisty, który pomoże nam w podjęciu prawidłowych kroków, aby podjąć się skutecznego leczenia.
Efektywna terapia – jak opanować dolegliwości?
W większości przypadków zostanie zalecony nam aparat do bezdechu. Jest to profesjonalny sprzęt, który działa na nasz układ oddechowy w kompleksowy sposób, odczuwalnie łagodząc, a nawet całkowicie eliminując duszności i problemy z oddychaniem. Zależnie od skali naszych dolegliwości, będziemy musieli zdecydować się na mniej lub bardziej wyspecjalizowane urządzenie. Pacjenci o szczególnej wrażliwości powinni rozważyć nabycie maski autoCPAP, która sama dopasowuje się do zmian ciśnienia zachodzących w naszym organizmie, dynamicznie zmieniając nasilenie swojej pracy.
Dlaczego nie można zwlekać z leczeniem?
Jeśli zaniedbuje się swoją terapię, a posiadany aparat do bezdechu nie jest stosowany w każdą noc, można narazić się na poważne powikłania. W ten sposób nie tylko obniżamy swoją jakość snu, ale także wchodzimy w grupę ludzi o zwiększonym ryzyku niewydolności sercowej. W skrajnych przypadkach, nocne bezdechy mogą doprowadzić do zaburzeń w sferze sprawności kognitywnej. Ponadto, brak leczenia sprzyja powstawaniu jaskry, bardzo problematycznej choroby oczu.