Profilaktyka infekcji intymnych

Należyta pielęgnacja pochwy, jak i okolic sromu to konieczność i profilaktyka infekcji intymnych. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób dbać o te wrażliwe okolice.

By czuć się komfortowo, ale i nie musieć zmagać się z zakażeniami lub innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami akurat w tym obszarze ciała.

Oczywiście nie obejdzie się bez podmywania, jednakże nie częściej niż dwa razy w ciągu dnia. Ewentualnie częstotliwość zwiększa się w trakcie menstruacji.

Podczas okresu kobiety używają zarówno tamponów, jak i podpasek. Profilaktyka infekcji intymnych polega w tym wypadku na tym, by co kilak godzin zmieniać tampony lub podpaski, a najlepiej zrezygnować z tych pierwszych, jeśli do tej pory pojawiały się problemy z nawracającymi zakażeniami. Kolejno rezygnujemy z gorących kąpieli oraz dodatków produktów zapachowych, które mogą podrażniać, wysuszać i powodować uczulenia. Z kolei chusteczki do higieny intymnej i tym podobne produkty zostawiamy jedynie na czas podróży. Na co dzień nie należy z nich korzystać.