Rehabilitacja dzieci

Gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny, najmłodszy i zarazem wymagający największej uwagi, wszystkie oczy skupione są na nim. Do rodziców należy wiele obowiązków, w tym uchwycenie momentu, w którym dziecko przestaje prawidłowo się rozwijać.

Rehabilitacja dzieci może być bardzo pomocna już we wczesnym etapie życia maluchów. Tym bardziej, że zaniedbanie pewnych kwestii zdrowotnych, im dziecko jest starsze, tym więcej pracy wymaga zarówno od rehabilitanta, jak i rodziców.

Kiedy jednak wybrać się po pomoc i w jaki sposób rozpoznać, że coś dzieje się nie tak? Rodziców może zaniepokoić chociażby zbyt wysokie podnoszenie główki podczas leżenia na brzuchu. Zwykło się mówić, iż jest to oznaka siły dziecka.

Tak naprawdę mamy jednak do czynienia z odchyleniem, które może skutkować koniecznością skorzystania z pomocy, jaką stanowi rehabilitacja dzieci w ośrodku www.terapiaimpuls.pl. Im wcześniej uda się rozpoznać problem, tym większa szansa na uporanie się z nim. Lepiej pokusić się o profilaktycznie badanie, aniżeli udać się z dzieckiem do lekarza zbyt późno.