Trening EMS – poznaj nowy trend wśród treningów personalnych

Trening EMS, który wykonuje się przy użyciu specjalnego zestawu do elektrostymulacji mięśni, cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Podczas ćwiczeń treningowych zakłada się kombinezon, który posiada elektrody przymocowane w odpowiednich miejscach na naszych mięśniach, dzięki temu jednocześnie stymulujemy wiele grup mięśniowych. Prądy EMS sprawiają, że trening jest znacznie bardziej efektywny, niż standardowe ćwiczenia, a kilkadziesiąt minut treningu EMS jest odpowiednikiem nawet kilku godzin spędzonych na siłowni. Co więcej, pozytywne efekty możemy zaobserwować bardzo szybko. Trening EMS odbywa się pod okiem doświadczonego trenera, który dobiera w zależności od potrzeb odpowiedni zestaw ćwiczeń.

Jakie są zalety treningu EMS?

Zalet płynących z treningu EMS jest mnóstwo. Przede wszystkim jest to przyspieszone spalanie tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie – osiągnięcie wymarzonych wymiarów i jędrnego ciała. Ponadto, trening EMS ma wpływ na redukcję cellulitu oraz znaczne wygładzenie skóry. Trening EMS bywa również wykorzystywany w fizjoterapii i niesie korzyści osobom borykającym się z zanikiem mięśniowym, wywołanym przez różne schorzenia. Ćwiczenia z użyciem prądów EMS wpływają również na poprawę wydolności fizycznej oraz zwiększają wytrzymałość mięśniową. Kolejną dużą zaletą treningu EMS jest bardzo niskie ryzyko wystąpienia groźnych kontuzji.

Dlaczego warto wybrać trening EMS?

Trening EMS to całkowicie bezpieczna forma ćwiczeń pozwalających osiągnąć piękne ciało i dobrą kondycję. Warto go wybrać przede wszystkim dlatego, że jest przeznaczony nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia ze sportem czy siłownią. Trening EMS to szybki, skuteczny i efektywny sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej i poprawienie wydolności dla każdego, bez względu na płeć czy wiek. Tę formę ćwiczeń docenią z pewnością wszyscy, którzy w codziennym życiu są zabiegani i nie mają czasu spędzać długich godzin na siłowni.